Лікування наркозалежності в Києві і по всій Україні, центр лікування наркоманії Нове Життя, допоможе вам позбутися залежності.
Сьогодні в Україні знайти сім’ю, яку прямо чи опосередковано не торкнулася проблема наркоманії практично неможливо. Отже, давайте поговоримо про те, коли наша країна вперше відкрила для себе “примарний кайф”. Ціна якого вимірювалася в результаті не грошима, а здоров’ям і навіть життям мільйонів її громадян!
У нас є рішення! Телефонуйте! Працюємо 24/7 Безкоштовна консультація та запис на прийом
Історія наркозалежності в Україні
Бажання “розслабитися”, підсумкової метою якого є повна зміна сприйняття навколишнього середовища, а в деяких випадках, знеболювання організму, закладено, напевно, в генному коді людини, тому перші згадки про наркозалежності можна знайти ще в трактатах античних учених, роботах ескулапів часів походів хрестоносців і філософів епохи Відродження. Відвар з макової соломки завжди вважався найкращим снодійним зіллям, і ніхто навіть уявити собі не міг, що людина, яка тривалий час вживає його, потребує серйозного лікування.
Наступний “виток історії” припав на час військової кампанії на Балканах, лікарі шукали спосіб лікування поранених бійців, точніше, знеболювання під час операцій. Так був розроблений морфій, до сих пір вважається одним з найстрашніших наркотиків сучасності. А потім в Україні з’явився і “благородний” кокаїн – найулюбленіший наркотик аристократії і “золотої молоді”, від якого “крива” смертей різко злетіла вгору. Загалом, перед революцією, дістати наркотики не становило проблем – опіумна настоянка і кокаїн без рецепта продавалися в аптеках, а морфій виписував кожен лікар. Але, тим не менше, самого поняття наркозалежність ще не існувало, так само, як і якихось програм її лікування.
З приходом влади, багато хто з яких, до речі, були наркозалежними, наркотичні препарати також можна було дістати в аптеках, але вони були не надто затребувані. Все, крім ефедрину, що дозволяє працювати по кілька діб поспіль без сну і відпочинку.
Як би страшно це не звучало, історики впевнені, що і гітлерівська Німеччина, і СРСР використовували психостимулирующие наркотики для створення супер солдатів і супер робочих, і це їм вдавалося. Але, на жаль, про те, що наркозалежність вбиває – ніхто не думав, що коштує людське життя, коли мова йде про “великих цілях”!
Наркозалежність в післявоєнні роки
Ситуація змінилася після війни, коли з фронтів повернулися мільйони алкоголіків (горезвісні наркомовські 100 грам) і наркозалежних. Народ-переможець, який зупинив найстрашнішу загрозу ХХ століття – фашизм, виявився ще раз обдуреним своєю державою. Справа в тому, що медики почали “бити на сполох”, реєструючи тисячі незрозумілих діагнозів психосоматичного плану по всій країні, тому не всі наркотичні препарати було “накладено” найсуворіше вето. Але, замість того, щоб допомогти людям і організувати лікування наркозалежності та алкоголізму, СРСР вкотре віддало перевагу “замовчати проблему”.
Скільки смертей в повоєнні десятиліття відбулося через наркотиків і алкоголю (самогубства, абстинентний синдром, смерті в тюрмах, куди хворі люди потрапляли за пограбування аптек) – невідомо, але саме з тих пір і почався створюватися великий міф про те, що наркозалежність і радянський людина – два несумісні поняття!
Звичайно, суспільство за років 5-10 оздоровилося і підросло нове покоління, яке не знало наркотиків, але якийсь відсоток наркозалежних залишався – вони самостійно виготовляли вдома “ширку” (замінник опіумних препаратів, який готується на основі макової соломки, ацетону або розчинника і оцтового ангідриду ), а також первентин, але це були одиниці. Велика частина населення дійсно нічого не знала про наркотики!
Але ситуація знову змінилася знову – війна в Афганістані перетворила мільйони радянських солдатів в наркомановю Адже вони саме тут масово познайомилися з опіумної наркотиками і коноплями! Але знову ж таки, про це не прийнято було говорити вголос, і наркозалежні люди, які пройшли через пекло війни залишилися один на один зі своєю бідою.
Лікування наркозалежності: перші реабілітаційні клініки країни
І ось прийшли “лихі 90-е” – страшний час, яке змінило все – лад, людей, моральні цінності.
На гребені цієї хвилі, наркоманія, так ретельно ховалася урядом, немов величезний нарив, нарешті, прорвалася назовні. Відсутність інформації серед населення, доступність наркотиків і чітких законодавчих норм призвели до того, що ціле покоління молодих людей. Намагаючись позбутися навіть згадки про радянське минуле і бажаючи “бути в тренді”, перетворилися на наркоманів. Ціле покоління, було викинуто “на вулицю” – наркозалежність легко перемогла їх “однією лівою”. Тому на кожну тисячу наркоманів, які почали свій “шлях” в кінці 90-х в живих залишилися 2-3 людини! А ті, хто заробляв тоді продажем наркотиків, сьогодні торгують нафтою і газом, зважаючи “елітою суспільства”.
І тільки величезна кількість смертей змусило вітчизняну наркологію працювати не проти людей, розробляючи “сироватки правди” і хитромудрі отрути, а на них, створюючи засоби для боротьби з наркоманією. Але, на жаль, їх спроби не увінчалися успіхом, тому найкращими вважаються ті реабілітаційні центри. Діяльність яких заснована на західній програмі реабілітації – “12 кроків”!
Центр Нове Життя: історія створення і принципи лікування
Перші реабілітаційні центри України були створені відносно недавно, а до їх появи, у наркомана було два шляхи:
- потрапити до в’язниці і “зістрибнути” там (якщо, звичайно, не в тюремному лазареті не відмовить серце або нирки);
- вилікуватися самостійно (якщо, знову ж таки не відмовить будь-якої внутрішній орган).
Результати такого “лікування” були, м’яко кажучи, не вражали. Так, 95% поверталися до колишнього життя (або міняли наркотики на алкоголь). А 5% наркоманів, яким вдалося “зістрибнути”, по сьогоднішній день прокидаються в холодному поту від кошмарів!
Саме в ті “смутні” часи настали з’являтися перші реабілітаційні центри, в т.ч. і центр реабілітації Нове Життя, яка сьогодні являє собою найбільший наркологічний стаціонар в Києві по боротьбі з різного роду залежностями, філії якого відкриті в багатьох містах України.
З дня свого заснування, лікування наркозалежності в центрі реабілітації, було засновано на західних принципах боротьби з наркоманією. Серед яких можна виділити наступні наріжні моменти:
- систему лікування “12 кроків” (її ще називають “12 ступенів”);
- психологічна допомога і підтримка наркозалежного пацієнта, а також людини, яка пройшла реабілітацію;
- відновлення здоров’я та особистості наркозалежної людини;
- адаптація підопічного людини до життя в соціумі;
Всі ці принципи спрямовані на вирішення трьох комплексних завдань:
- змусити людину, яка страждає на наркозалежність, визнати наявність проблеми;
- навчити його вирішувати абсолютно всі ситуації в житті без наркотиків;
- відновити нормальну шкалу моральних цінностей.
Результати діяльності реабілітаційного центру “Нове Життя”
Завдяки тому, що лікування в нашому реабілітаційному центрі, грунтується на принципі анонімності, конфіденційності, глибокій повазі до пацієнтів, а також на всіх вищеописаних моментах, результативність лікування виявляється на недосяжній висоті. Так, наприклад, відсоток вилікувалися пацієнтів становить понад 60%, а це найкращий показник на території України за останні роки. Ще важливіше, що ця цифра дається не в короткостроковій, а в довгостроковій перспективі (тобто це ті люди, які лікувалися років 5-7 назад, а не були виписані вчора).
90% колишніх підопічних стали брати участь в житті центру в якості волонтерів та добровільних спонсорів.
Після лікування більшість пацієнтів поправляють своє здоров’я, оскільки наркологи центру приділяють цьому питанню особливо пильну увагу.
Більше 50% сімей, причиною розпаду яких стали наркотики, відновилися, а підопічні, які до перебування в наркології не мали власної сім’ї, знайшли свою “половинку” протягом 1-2 років після виписки, багато завели першого, а хтось і другого (а то і третю дитину);
За допомогою наркологів центру “Нове Життя” були врятовані тисячі життів, на яких вже був поставлений “хрест”, як родичами, так і медициною. А понад десять тисяч осіб отримали моральну підтримку в той момент, коли особливо потребували цього завдяки телефону “гарячої лінії”. Можливо, цей дзвінок врятував багатьох з них від суїциду!
На жаль, центр почав свою роботу занадто пізно (як тільки уряд дозволив створювати такі приватні центри і підвела під них відповідну нормативно-документальну базу), а адже за цей час наркологи змогли б врятувати не одну сотню життів! Але за час свого існування йому вдалося те, що не виходить у багатьох клінік. Тому, якщо ви зіткнулися з проблемою наркоманії і вам потрібне лікування наркозалежності не на словах, а на ділі. Звертайтеся в центр реабілітації “Нове Життя” і тут вам обов’язково допоможуть!
<У нас є рішення! Телефонуйте! Працюємо 24/7
+38 (066) 060-19-66Безкоштовна консультація та запис на прийом